kliknite na obrázok


                     Reportáž o Dedre Vám zodpovie všetky otázky čo máte o ekológii.


o Dedre

Spoločnosť DEDRA je český výrobca luxusnej drogérie a bytovej kozmetiky od roku 1995.

V súčastnosti pôsobí na českom, slovenskom a polskom trhu. Firma ponúka najširší sortiment drogistických, kozmetických, dekoračných výrobkov a darčekových predmetov (aviváže, prachy, teblety na pranie, mydlá, bytová, telová kozmetika ,kozmetika pre autá, a iné.. ekologické výrobky do domácnosti.Neskôr pridala do svojho sortimentu značku FC (oblečenie), spotrebiče značky SYSTEMAT a pomôcky do domácnosti.

VÝROBKY SÚ BEZ : chlóru, formaldehydu, bez perborátov a sú šetrné k pokožke aj k domácnosti. V každom produkte je aloe vera, ktoré je šetrné k pokožke. V prachoch, geloch a avivážach majú zložku ELASTIL ME, ktorá zmäkčuje a vyrovnáva vlákno vo Vašom oblečení. Drogéria je určená nie len pre alergikov,citlivé pokožky ale aj pre ostatných zákazníkov.

NAŠE PRACIE PRACHY, AVIVÁŽE A ČISTIACE PROSTRIEDKY SA POUŽÍVAJÚ V POLOVIČNEJ DÁVKE OPROTI PROSTRIEDKOM Z BEŽNEJ DROGÉRIE A VŠETKY VÝROBKY SÚ BALENÉ V ODLAHČENÝCH PET FLAŠIACH.

Firma DEDRA  zabezpečuje: ekológiu na prvom mieste, 100% spokojnosť, zaručenú kvalitu, výrobky netestované na zvieratách..

Privyrábajte si s ekologickou drogériou DEDRA ak dáte o firme vedieť ďaľším luďom, ktorí sa budú chcieť zaregistrovať a nakupovať so zľavami, firma Vás za to ODMENÍ

DROGÉRIA DEDRA PRE KTORÚ JE EKOLÓGIA NA 1 MIESTE

                   

BUĎTE MEDZI PRVÝMI, KTO ZAČNE VO VAŠOM OKOLÍ MYSLIEŤ            EKOLOGICKY          

 

                                


                                                

ČISTIACE VÝROBKY BEZ CHLÓRU

Prečo sú všetky čistiace prostriedky DEDRA bez chlóru ???

Chlórové čističe užité vo väčších jednorazových dávkach ničí priaznivé (prospešné) baktérie v domácich čističkách odpadových vôd, ktoré pomáhajú rozkladu biologických nečistôt.

Chlórové čističe, čističe s chlórnanom sodným a hlavne ich výpary dráždia sliznice, čo môže spôsobiť komplikácie v podobe dýchacích ťažkostí, závratov a mdlôb. Výpary vo vysokých koncentráciách môžu spôsobiť aj upadnutie do kómy.

Sterilné prostredie opakovane a dlhodobo dezinfikované chlórovým čističom môže mať za následok oslabenie prirodzenej imunity človeka. Hlavne má negatívny vplyv na vývoj prirodzenej imunity u detí.

Chlórové čističe majú negatívny vplyv na pokožku a bez ochranných prostriedkov je práca s nimi veľmi riziková.

Dlhodobá expozícia chlórovým výparom z čistiacich prostriedkov má za následok vážne zdravotné komplikácie. Napríklad pracovníci verejných plaveckých bazénov, plavci a pracovníci upratovacích firiem.


Ako to vyriešiť?

Vyhýbajte sa čistiacim prostriedkom na báze chlóru alebo chlórnanu sodného. A používajte iba tie, ktoré neobsahujú chlór ani chlórnan sodný (pozri etikety zloženie výrobku).

Ucelenú ponuku čističov bez chlóru a chlórnanu sodného nájdete v našej ponuke. Značka DEDRA INNOVATIONS si už od začiatku zakladá na tom, že žiadny z ich výrobkov neobsahuje chlór ani chlórnan sodný. Ide to aj bez týchto chemikálií. Jedinou výhodou chlórových čističov je totiž ich nízka cena.

Značky čistiacich prostriedkov, ktoré používajú chlór: SAVO, DOMESTOS, BREF, zacieliť a ďalšie značky. Je dôležité sledovať etiketu konkrétneho výrobku. Pokiaľ v zložení nájdete chlórnan sodný, máte jasno.

Pokiaľ máte nutkavú potrebu chlórové čističe používať, potom vždy dbajte na návod na použitie, neprekračujte odporúčané dávkovanie a používajte ochranné rukavice. Miestnosť dobre vetrajte, aby ste zabránili koncentráciu výparov z chlórových čističov a nehrozila vám vyššie uvedené riziká (podráždenie slizníc, dýchacie ťažkosti, podráždenie pokožky, atď.). Pokiaľ je to možné, potom chlórový čistič nahraďte iným čističom bez chlóru.

... A hlavne upratujte s rozumom! Nezabudnite, že všetkého veľa škodí. To platí aj pre upratovanie a dezinfekciu.

A spomeňte si na naše detstvo, kedy sme nemali problém zdvihnúť cukrík z podlahy a dať ho do pusy bez toho, aby sme ho museli vopred postriekať dezinfekciou.


Z  vyššie uvedených dôvodov spoločnosť Vaša DEDRA sro nikdy nepoužívala agresívny chlór a chlórnan sodný pri výrobe čistiacich prostriedkov. Všetky výrobky z našej ponuky sú už od doby vzniku značky DEDRA v roku 1995 BEZ CHLÓRU. Aj naďalej budeme ponúkať len a len také prostriedky, ktoré chlór alebo chlórnan sodný neobsahujú.